
Jij dacht dat alles in getallen en formules kon worden uitgedrukt! Maar in uw mooie nomenclatuur bent u de wilde roos vergeten, de tekenen van de hemel, de gezichten van de zomer, de grote stem van de zee, de momenten van liefdesverdriet en de woede van de mensen!
Te midden van uw meest schijnbare overwinningen bent u reeds verslagen, want er is een kracht in de mens die u niet zult terugdringen, onwetenden zegevierend voor altijd. Het is deze kracht die zal opstaan en u zult weten dat uw glorie rook was.
Albert Camus, L’Etat de Siège (Gallimard, 1948)
Deze prachtige tekst is te lezen op de website gewaarwording. Je vindt er prachtige gedachten over kunsteducatie. De uitgangspunten van de inititiatiefnemers zijn dan ook waardevol:
- De kunsten kan je niet herleiden tot een instrument om extrinsieke doelen en leereffecten te bereiken.
- Verwondering door de kunsten is op de eerste plaats de ervaring van niet- begrijpen.
wow, wat een prachtig citaat van Camus, dankjewel om het te delen ❤️